بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

چشمانم سنگین شده اند و پلک هایم نای باز ماندن ندارند ولی منت می گذارند بر بنده که باز می مانند. مطمئن نیستم مرگی که در یک قدمی من است طومار زندگی مرا تا سال دیگر در هم نپیچد. پس می خواهم تا طلوع آفتاب بیدار باشم و این شب را، به ظاهر هم که شده، تمام و کمال احیا کرده باشم. سخت است اما واقعیت دارد که «لیله القدر» هم دارد تمام می شود. می رود تا سال دیگر. امشب -که وقتی شما این را می خوانید شده است دیشب- یاد مدینه افتادم. توضیح نمی دهم چون شاید صاحبش راضی نباشد.

—————————

نشسته بود کنارم و سرش را انداخته بود پایین. توی احوالات خودش داشت با خدایش راز و نیاز می کرد و نمی دانست یکی کنارش دارد صدایش را می شنود. همین طور داشت حرف می زد. هر چه می کرد که دلش بشکند قطره ای اشک بریزد نمی توانست. دیگر فهمیده بود که از اشک خبری نیست. می گفت:

-خدایا تو منو آوردی اینجا. من که با پای خودم نیومدم. چرا نمی ذاری اشک بریزم بر نفس خودم که سالهاست داره بی احترامیت می کنه.

خودش را کشت، اما گریه اش نگرفت. دیگر داشت دلش می شکست. این بار  در آمد و به خدا گفت:

– اگر گریه م نندازی می رم ها! تو که دوست نداری برم. چون اگر می خواستی برم منو نمی آوردی اینجا. خدایا می رم ها…

کمی ساکت شد و گفت:

-نه خدا نمی رم. اونقدرا روم زیاده که می مونم. اصلاً کجا رو دارم برم؟ هان؟ کیو دارم جز تو؟

یک قطره اشک افتاد بیرون و زد زیر گریه و من هم شده بودم مات و مبهوت.

———————————————————————————–

و در قدر مقدر شد آنچه را که خدا رقم زد برایمان. و قدر با طلوع تمام می شود و مقدراتش تا سال دیگر می ماند منتظر قدری دیگر. قدر پایان یافت و ما و شما دوباره متولد شدیم. خدا تولدی دیگر بخشید. ولی این را می کنیم آویزه گوشمان که کسی هم که اشک نریخت و حالی به ش دست نداد و فقط بیدار ماند… می خواهی بگویی اجرش در پیشگاه ارحم الراحمین مثل کسی است که بی خیال قدر خوابید؟ داشتم این را می گفتم که فراموش نمی کنیم که اگر فقط بیدار ماندی و هیچ کاری هم نکردی اما ته دلت گفتی «چون خدا خواسته بود بیدار ماندم»، خدا همین را می کند بهانه غفران و پاکت می کند. فقط و فقط باید مرحله آخرش را که تا سال دیگر و قدری دیگرست خوب اجرا کنی و آن این است که یک «بسم الله» جانانه و عاشقانه بگویی و قدر خودت را بدانی و با خود بگویی تو کسی هستی که خدا پاکت کرد. پس قدر بدان و زورت را بزن تا به احترام همان خدای مهربان، گناه نکنی…

علی (ع) یار و یاور همه تان

1 نظر در “بسم الله الرحمن الرحیم

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *